Grzegorz Rogala puzonista, kompozytor, aranżer, bandleader. Absolwent Jazz Institut Berlin. Stypendysta Berklee College of Music (Boston). Studiował u Jiggsa Whighama – w Berlinie i Phila Wilsona w Bostonie. Osiągnięcia – indywidualne wyróżnienie na festiwalu FAMA (2005), Laureat festiwali Nadzieje Warszawy i Berlin Jazz & Blues Award (z zespołem Kattorna – 2006). Członek big-bandu European Colours Jazz Orchestra (2008). Laureat nagrody „Phil Wilson Award” (2009). Jako współproducent i sideman wydał z zespołem Kattorna album „Straying To The Moon” (2010). Jako lider PGR zadebiutował albumem „Enthuzjazzm“ (2011). Współpracował z takimi muzykami Jak: Włodek Pawlik, Jerzy Główczewski, Paweł Pańta, Cezary Konrad, Maciej Sikała, Rosario Guliani, Wiliam Cepeda, David Friedman. Współpracował z zespołem Agnellus w 2005 roku oraz od 2011 roku przy projekcie „Ballady i transe” oraz „Burza albo miłość”.

http://www.rogala.art.pl

Daniel Machoś urodzony w 1978 r. Ukończył studia lingwistyczne. We wczesnych latach szkolnych, zafascynowany językiem uniwersalnym, jakim jest muzyka, rozpoczął naukę gry na gitarze. Był zaangażowany w działalność wielu łódzkich zespołów, wspierał liczne inicjatywy muzyczne o charakterze kameralnym. Od roku 2005 gitarzysta zespołu „Agnellus”.

Tomasz Kowalski jest z zawodu informatykiem.  Na co dzień pracuje na stanowisku adiunkta na Politechnice Łódzkiej. Specjalizuje się w inżynierii oprogramowania i systemach obiektowych, a hobbystycznie opracowuje programy wspomagające naukę gry na instrumentach muzycznych.Od roku 2003 r. współtworzy zespół Agnellus (dawniej Agnes’band) jako basista oraz autor muzyki i opracowania muzycznego części utworów.

Agnieszka Nowak urodzona w 1971 r. w Łodzi. Absolwentka Łódzkiej Akademii Muzycznej na Wydziale Wykonawstwa Instrumentalnego i  Wokalnego, w klasie oboju. Od 1987 r. specjalizowała się w pracy w zespołach kameralnych oraz jako akompaniator. Współpracowała z takimi muzykami jak Piotr Selim czy Lubelska Federacja Bardów. Od 2000 r. współtworzy łódzką formację Agnellus (początkowo Agnes’ band)  jako gitarzystka i kompozytor.

Paweł Zawierucha urodzony w 1990 r. Obecnie student historii na Uniwersytecie Łódzkim. Swoją przygodę z perkusją rozpoczął kilka lat temu, będąc jeszcze w salezjańskim gimnazjum. Ukończył I stopień szkoły muzycznej. Wolny od nauki czas poświęca perkusji, która jest dla niego zarówno wyzwaniem, jak i życiową pasją.

Rafał Hajdorowicz urodzony 1983 r. Absolwent Archidiecezjalnego Studium Organistowskiego w Łodzi. Współpracuje z zespołami muzycznymi, placówkami oświatowymi. Kompozytor, muzyk, aranżer, pianista, organista.

Agnieszka Kowalska-Owczarek, wokalistka, pomysłodawca, autorka i współautorka muzyki łódzkiego zespołu AGNELLUS (Agnes’band w latach 2000-2009), aktorka Teatru Officium (2005, 2006), z którym zrealizowała Interdyscyplinarny projekt: „Przyjdź” wielokrotnie nagradzany na Ogólnopolskich Festiwalach Teatralnych, uczestnik projektów realizowanych przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, artysta plastyk (ASP Łódź), teatrolog (UŁ), redaktor graficzny kwartalnika artystyczno-literackiego ARTERIE. Prowadzi eksperymentalno-warsztatową grupę LABORATORIUM GŁOSU; autorskie warsztaty okołoteatralne „Głos w przestrzeni – przestrzeń głosu”. Wielokrotnie nagradzana. Wystawy i prezentacje w kraju i zagranicą. W swoich projektach łączy rozmaitość przestrzeni sztuki.


AGNELLUS – zespół poruszający się pomiędzy rockową alternatywą a poetyckim rockiem, niekiedy z elementami jazzu lub folkowym kolorytem. W latach 2000-2009 znany jako Agnes’band. Ze względu na specyfikę zespołu można go usłyszeć na festiwalach muzycznych, teatralnych i poetyckich. Utwory autorów Agnellusa znalazły się na płycie Macieja Zembatego pt. „Piosenki z trumienki” (Canto, 2002). W październiku 2012 w Polskim Radio Łódź odbyła się premiera albumu „Ballady i transe”, który został wydany nakładem wydawnictwa Dalmafon. Znajdują się na nim zarówno utwory poezji modernistycznej, jak również współcześnie tworzących autorów, szczególnie łódzkich poetów. Zespół ma przygotowany do wydania nowy album „Bal dla ubogich”, który będzie złożony w całości z autorskich kompozycji do słów Tuwima i ukaże się nakładem wydawnictwa Domu Literatury w Łodzi. Kolejnym muzycznym projektem grupy są „Wyliczanki, igry, fiki” muzyczna interpretacja znanych dziecięcych zabaw słownych.

Zespół AGNELLUS był wielokrotnie nagradzany na Ogólnopolskich Festiwalach Piosenki m.in. na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie, na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. Utwory Agnellusa można było usłyszeć na koncertach organizowanych przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi, Łódzką Piwnicę Artystyczną „Przechowalnia”, Piwnicę Artystyczną Teatru Starego w Krakowie, na Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi, na Festiwalu „Apetyt na czytanie” w Łodzi, „Poezja na murach” w Dzierżoniowie, „Na moście” w Gryfinie, na festiwalu „Fama” w Świnoujściu, „Złoty Środek Poezji” w Kutnie, „Pisz i śpiewaj poezję” w Piszu…

W październiku 2012 w Polskim Radio Łódź odbyła się premiera albumu „Ballady i transe”, który został wydany nakładem wydawnictwa Dalmafon. Partnerami wydania są Fundacja Rozwoju Teatru „NOWA FALA” w Warszawie, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi, Dom Literatury w Łodzi.

Zespół współtworzą: Agnieszka Kowalska-Owczarek – śpiew, Agnieszka Nowakgitara akustyczna, Tomasz Kowalski – gitara basowa, Daniel Machoś – gitara elektryczna, Paweł Zawierucha – perkusja. W skład poszerzony wchodzą: Grzegorz Rogala – puzon, Rafał Hajdorowicz – instrumenty klawiszowe

Nagrody zespołowe Agnellus (Agnes’band) oraz nagrody indywidualne Agnieszki Kowalskiej-Owczarek, udział w spektaklach, projektach

IX 2013 – Instytut Adama Mickiewicza uznał, że nasz projekt tuwimowski jest istotny dla promocji polskiej kultury za granicą. Instytucja włączyła członków zespołu do programu „Kultura polska na świecie”. Zespół wyjechał na festiwal Tuwimowski, który się odbył w Inverness, na którym dał cztery koncerty.

2013 – nasze utwory skomponowane do słów Juliana Tuwima zyskały uznanie Domu Literatury w Łodzi, dzięki któremu powstał projekt nowej płyty w całości skomponowanej do słów Juliana Tuwima. Nagrania odbyły się w drugiej połowie roku w Robak Studio w Łodzi.

28 X 2012 – premiera albumu „Ballady i transe”  (wydawnictwo Dalmafon), koncert w Studio Polskiego Radia Łódź

22 VII 2004 –  na Festiwalu Fama udział w spektaklu muzycznym
Świat za trzy grosze – rola studenta

V 2004 –  I miejsce – eliminacje do FAMY, Zapiecek, Łódź

IV 2004 –  I miejsce – I Przegląd Poezji Śpiewanej Canticum Poeticum, Łódź

III 2004 –  I miejsce – XI Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję Łaźnia 2004 – wraz z zaproszeniem na krakowski Studencki Festiwal Piosenki, Radom

VII 2003 –  Wyróżnienie – Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe Śpiewajmy poezję,  Olsztyn

IV 2003 –  Wyróżnienie – Festiwal Łykend , Wrocław

I 2003 – premiera płyty „Piosenki z trumienki” Macieja Zembatego, na której znajduje się pięć utworów, w wykonaniu zespołu powstałych we współpracy z autorem.

XII 2002 –  Wyróżnienie – Festiwal Piosenki w Świdniku

XI 2002 – Grand Prix  – Ogólnopolski Konkurs Poezji Śpiewanej, Poetycka Stajnia, Dzierżoniów

II 2002 –    Wyróżnienie – Festiwal Piosenki Artystycznej, Rybnik

I  2002 –    Wyróżnienie – IX Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję Łaźnia, Radom

XI 2001 –   II miejsce  wraz z zaproszeniem na krakowski Studencki Festiwal Piosenki  –Ogólnopolski festiwal poezji śpiewanej …Dopóki jestem uśmiechem, słowem, gestem…, Sieradz

XI 2001 –  II miejsce – Ogólnopolski Konkurs Poezji Śpiewanej Poetycka Stajnia, Dzierżoniów

III 2001 – I miejsce  – Ogólnopolski Stargardzki Konkurs Piosenki Poetyckiej O złote koło młyńskie, Stargard Szczeciński

XI 2000 –  II miejsce – Ogólnopolski Konkurs Poezji Śpiewanej Poetycka Stajnia, Dzierżoniów

X 2000  –  III miejsce w kategorii poezji śpiewanej – Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Juliana Tuwima, Łódź

V 2000 –   III miejsce – Bard, Wojewódzki Przegląd Piosenki Literackiej, Łódź

V 2000 –   Grand Prix – XV Akademicki Przegląd Piosenki Religijnej, Łódź

1998 –  laureatka Próby Talentu w Łódzkiej Przechowalni

XI 1998 –  Grand Prix w kategorii poezji śpiewanej, Stachuriada, Zgierz

(akompaniament oraz pomoc merytoryczna p. prof. Terasa Stokowska-Gajda)

V 1998 –  I miejsce – XIII Akademicki Przegląd Piosenki Religijnej, Łódź

1998 –  udział w spektaklu muzycznym Wypadki losowe wg Jonasza Kofty realizowanego przez Studio Piosenki w Łodzi prowadzone przez panią prof. Teresę Stokowską-Gajdę premiera 14 luty 1998, Teatr Studyjny w Łodzi. Scenariusz i reżyseria: Teresa Stokowska-Gajda, choreografia: Kazimierz Knol

1995 –   I miejsce Łódzki Festiwalu Twórczości Młodych Talentów FETA’95 za prezentacje autorskich propozycji wokalno-muzycznych, XXVI LO, Łódź